صلح و آزادی برای ایران را به کارزاری جهانی تبدیل کنیم

می توان کارزار جهانی برای صلح و آزادی برای ایران را تدارک دید. می توان این کارزار را با جنبش آزادی خواهی و ضد جنگ در ایران پیوند زد. در همه کشورهایی که ایرانیان حضور دارند می توان تدارک حرکت عظیمی را دید که هدف آن صلح و آزادی در کنار هم باشد. این حرکت هم بر علیه حاکمان ایران موضع خواهد داشت و هم مخالف جنگ خواهد بود.

چرا باید چنین کارزاری را تدارک دید؟

نمی توان بی تفاوت در مقابل روندی که در جریان است فقط نشست و تماشا کرد. از یک طرف حاکمیت در ایران با زندان و شکنجه و کشتار مخالفان را به سکوت وا می دارد و از طرف دیگر با سیاستهای جنگ طلبانه ایران را هر روز به یک جنگ سیاه و خانمانسوز نزدیک می کند. از سوی دیگر محافل جنگ طلبان  جهانی بسیج شده اند تا جنگی دیگر را در منطقه ایجاد کنند. منافع سرشار مالی و اهداف درازمدت نظامی و اقتصادی دلایل آنها برای یک رویارویی دیگر در منطقه است. کشورهای چین و روسیه نیز درست با دلایل مشابه با این روند مخالفت می کنند و برای قبول حمله نظامی به ایران امتیازاتی را طلب می کنند. زمینه تبلیغی روانی جنگ با خبرهای متفاوت و تبلیغ بر روی برنامه اتمی ایران از طریق مختلف در جریان است. حتی بازیهای ویدیوئی ساخته شده است که جنگ را در خیابانهای تهران به نمایش می گذارد. در مقابل چنین کارزاری که جنگ طلبان براه انداخته اند، باید کاری کرد تا صحنه گردانی تمامآ به دست آنها نباشد.

از طرفی بین ایرانیان هم مباحثی مبنی بر مخالف و موافق جنگ درگرفته است که  می تواند منجر به انشقاق بیشتر شود. اما راه پیوند این هر دو نیرو وجود دارد و آن هم پیوند صلح طلبی و آزادی خواهی است.

چگونه چنین کارزاری در داخل و خارج کشور راه بیاندازیم؟

الگوی من حرکت زیبایی است که به نام مارش موندیال 2سال قبل  صورت گرفت . 100 نفر داوطلب از یک مسیری از قبل مشخص شده گرد جهان را درمدت سه ما ه  پیمودند و در مسیر خود در شهرهای مختلف با دعوت از مردم و گردهمایی برای صلح  پیام خود را می رساندند.

این حرکت قبل از اعتراض مردم ایران به انتخابات تقلبی رخ داد و در مدت اجرای خود با آن همزمان شد. مسیری که در جهان برای 100 پیام آور صلح مشخص شده بود از ایران نمی گذشت.  در همان زمان تلاشی را برای تغییر مسیر و گذر پیام آوران از ایران را آغاز کردیم. همزمان در داخل و خارج از کشور طرفداران صلح به ما می پیوستند .

زمینه دفاع از صلح که در واقع نوعی مخالفت با سیاستهای حاکم است بیشتر از هر مورد دیگر در ایران وجود دارد  و مکی تواند خواست آزادی را که سرکوب می شود با طرفداری از صلح پیوند زد.

منتظر نظرات و انتقادات شما هستم و به تدریج این مبحث را بیشتر توضیح می دهم

سیامک فرید

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s