پیشنهادی به جنبش سبز، زمینه حرکتی جهانی فراهم است!

جنبش سبز ، حرکتی منحصر به فرد در یک کشوری با اکثریت مسلمان است. در هیچ کشور مسلمان دیگری چنین حرکتی برای آزادی های فردی و اجتماعی وجود ندارد.تنها جنبش سبز است که می تواند بر دیگر کشورهای مسلمان تاثیری از این نظر بگذارد. دشمن جنبش سبز فقط دیکتاتورهای کوچک و بزرگ ایرانی نیستند، بلکه در هر کجایی که انحصارطلبی و دیکتاتوری وجود دارد وبخصوص در کشورهایی که از مذهب استفاده ابزاری می شود، قلمرو حرکت جنبش سبز است.

در کشورهایی با اکثریت مسلمان ، مدتی است که شاهد کشتار اقلیتهای مسیحی هستیم. کسانی با نام اسلام و سربازان الله به خود بمب می بندند و در میان مردمی که در حال نیایش هستند منفجر می کنند. این عمل وحشیانه چه بخواهیم چه نخواهیم چهره همه مسلمانان را خدشه دار می کند. حتی اگر مسلمان نباشیم به عنوان یک ایرانی مسئول چهره جهانی خود هستیم.

پس از حمله یازده سپتامبر که منجر به کشتن بیش از سه هزار نفر در نیویورک شد، در میان همه محکومیتهای سران و مردمان کشورهای جهان، مردمی که در میدان محسنی با شمع ظاهر شدند و این جنایت را محکوم کردند، نما و انعکاس ویژه ای در سطح جهان داشتند که به جرئت می توان گفت تاثیرش حتی از پیام خاتمی بیشتر بود. امروز هم جنبش سبز می تواند سامان ده چنین حرکتی در سطح جهان برای محکومیت اعمال وحشیانه تروریستها باشد. مردم جهان از خود سئوال می کنند که اگر واقعن مسلمانان با این حرکات مخالف اند پس چرا هیچ واکنشی از آنها دیده نمی شود؟ عین همین سئوال را دیروز یکی از نمایندگان مجلس فرانسه طرح کرده است. کامنتها را هم که بخوانید همه همین را می پرسند. پس آن فیلسوفان و مشاهیر جهان اسلام کجا هستند؟ هر انفجاری در هر کلیسایی که با نام اسلام رخ می دهد، احزاب شبه فاشیستی و ضد خارجی کشورهای اروپایی دست به هم می مالند و تبلیغات مسموم خود را با نشان دادن این فجایع مستند می کنند.

حال که آیت الله های مرجع تقلید خاموشند و انگار نه انگار که چه تصویری از چهره مسلمانان در حال ترسیم است، چرا جنبش سبز ابتکار را به دست نگیرد. اطمینان دارم این حرکت جنبش سبز مثل توپ در جهان صدا خواهد کرد و یک بار دیگر توجه جهانی را به چهره انسانی جنبش سبز که در ذات خود جنبشی رنگین کمان است،نشان خواهد داد.

منتظر طرح و پیشنهادات دوستان سبز و آزادیخواه از مسلمان تا اومانیست هستم

رهبران جنبش ما هستیم. رسانه ما هستیم و ما بی شماریم

سیامک فرید

Advertisements

One comment

  1. اردوخانی.شوخی و جدی · ژانویه 4, 2011

    در این مورد باید بیشتر فکر کنم. ولی اولین فکرم این است که در کشورهایی مانند مصر، عراق، مراکش، الجزبره، تونس ، پاکستان و…دمکراسی در این سی چند سال گذشته نتوانست جای دیکتاتوری فردی یا قبیله ای را بگیرد، اسلام گرایی افراطی، با کمک مالی بی دریغ عربستان سعودی جای آن را گرفت. فراموش نکنیم مشکل ما با مشکل سایر کشورهای مسلمان فرق می کند. انچه سبب نگرانی من است، این پیشرفت اسامگرایی در غرب است، که سبب به وجود امدن احزاب نژاد پرست افراطی می گردد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s