آماده باش آلترناتیو سبز! دیکتاتور به پایان سلام کن.

 

جنبش سبز آماده هر اتفاقی در فضای ملتهب سیاسی ایران است و تاثیر خود را در روند حوادث خواهد گذاشت. نظام در حال زوالی که با یک کودتای انتخاباتی دست به خودکشی سیاسی زد، شاهد از هم پاشیدگی و گسست در درون خود است . هر روز که می گذرد بیش از پیش آثار مرگ نظام هویدا می شود و هیچ قدرتی را توان دمیدن جان مسیحایی در آن نیست. طرفداران نظامی که از ترس جنبش سبز هر گز مجال آن نیافتند که پیروزی خود  را در کودتای انتخاباتی جشن بگیرند ، امروز سر در گم و گیجسر شاهد چند پاره شدن جسد نظام هستند. کسانی که در مرگ نظام مردد بودند و فعالانه از جنبش آزادیخواهانه دفاع نمی کردند، تردیدها را کنار می نهند. آنها که بی صبرانه ماهها در انتظار یارانه نقدی بودند، امروز از اینکه بیشتر از آن مبلغ را در زمستان سوزانده اند، در بهت ناباوری فوج فوج به جمع ناراضیان می پیوندند ، حوادث خاورمیانه و فریادبلند آزادیخواهی حتی به گوشهای سنگین رسیده است.نیروهای مسلح در تردیدهای جدی برای دفاع از نظم مرده هستند ودر راس نیروهای بسیج دو پاره شده اند و در رده های محلات دچار ریزش سنگین شده اند. جنبش سبز زیر پوست شهرها و روستاهای دور دست مثل جریان خون تازه در حال دویدن است و بزودی خاکها را می تکاند و استوارتر از پیش به پا می خیزد. جنبشی که هم اینک آماده است تا خلا قدرت را پر کند و کشور را از هم گسیختگی برهاند. براستی اگر این جنبش وجود نداشت، مردم به ناچار برای ایجاد فضای تنفسی به نفع یک جناح حکومتی ممکن بود، وارد بازی شوند ولی با وجود آلترناتیو سبز، احمدی نژاد شانسی نخواهد داشت.  

بررسی وضعیت طرفداران علی خامنه ای نشان می دهد که بر خلاف ادعاها، شیرازه امور از دستشان در رفته است و در وضعیت ضعیفی قرار گرفته اند. خامنه ای پیر و زخم خورده و بیمار حتی با گریه و زاری نیز نخواهد توانست از ریزش طرفدارانش جلوگیری کند. خامنه ای کسی که همه تخم مرغهایش را در سبد احمدی نژاد گذاشت و از رویه بی طرفی دور شد، امروز نه تنها تخم مرغهایش شکسته است، بلکه  رهبری اش زیر سئوال بزرگی رفته است. چرا خامنه ای با این شدت خواهان کنترل وزارت اطلاعات است؟ ترس روز افزون تنها پاسخی است که می توان به این سئوال داد. علی خامنه ای دیگر به گماردگان خود نیز اعتمادی ندارد و این سرنوشت همه دیکتاتورهایی است که تاریخ به یاد می آورد. حلقه های گرداگرد دیکتاتور پیوسته تنگ و تنگ تر می شود و از وسعت دایره کاسته می شود تا لحظه ای که دیکتاتور تنها می ماند.

اما وضعیت احمدی نژاد متفاوت است، وی پس از کودتای انتخاباتی تلاش کرد تا بی توجه به جنبش سبز، خامنه ای را در صف مقابل جنبش قرار دهد، که تا اندازه ای موفق بود. او تلاش می کرد تا جنبش سبز را نادیده بگیرد و زمینه را برای گامهای بعدی در نردبان قدرت مهیا سازد. او و همراهانش در تمام این مدت جز به تحکیم قدرت خود فکر دیگری در سر نداشتند و برای آن از هیچ کار کثیفی رویگردان نبودند. اما اشکال آنها این است که گروهی کوچک و بسته با ادعاهای بزرگ و دانش کم هستند. این گروه اگر چه دارای توهم قدرت است و لی قادر به ایجاد موج در میان طرفدارانش نیست. کسانی که با توجه به شعارهای عدالت طلبانه به آنها گرایش کردند، بزودی با تجربه فهمیدند که کارشان دست آدمهای کاردان نیست. موج گرانی و تورم بسیاری از کسانی را که به امید بهبود وضعیت کار و معیشت از احمدی نژاد دفاع می کردند را به تفکر مجدد واداشت.

در سپاه و نیروهای مسلح به دلیل کنترل شدید و سرکوب بی رحمانه هر گونه دگراندیشی و نارضایتی طی سالیان دراز، شخصیتهای محبوب و قوی رشد نکرده اند و همه کسانی که دارای شخصیتی قوی بوده اند یا قبلآ تصفیه شده یا در جنگ کشته شده اند، کسانی نیز پس از برآمد جنبش سبز شناسایی و کنار نهاده شده اند. سپاه نه قدرت و نه محبوبیت دارد و به همین دلیل نخواهد توانست به عنوان یک آلترناتیو به تنهایی زمام امور را در دست بگیرد.

کمترین از هم گسیختگی در ارکان حکومت، به مفهوم بر آمد مجدد جنبش سبز خواهد بود .

جنبش آماده روز پایان است. دیکتاتور به پایان سلام کن!

Advertisements

One comment

  1. ناخدا · مه 8, 2011

    درود
    لینک کردم شما رو…
    دوست داشتید لینک کنید عزیزم
    Nakhodaa.blogspot.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s