نامه من به مصطفی تاجزاده

مصطفی عزیز، رهبر محترم جمهوری اسلامی هرگز پاسخ نامه تو را نخواهد داد،پس بگذار من پاسخی برایت بنویسم. مصطفی جان زمانی که تو هنوز دستگیر و زندانی نشده بودی، همیشه تلاش می کردی که این نظام بیمار  را درمان کنی و یا به قول خودت اصلاح کنی. همان زمان بسیاری گفتند که آب در هاون می کوبی ،ولی تو مایوس نشدی و همچنان برای حفظ و اصلاح آنچه از نظام مانده بود، تلاش  کردی. در نامه ات به آقای خامنه ای از عدل بهشتی نسبت به  خانواده بنی صدر گفتی ، بی آنکه به ذهنت آمده باشد که هزاران تن دیگری که در موقعیت بنی صدر نبودند، تصویر دیگری از این «یک افتخار و نمونه‌ای زیبا از انسانیت و اخلاق و معنویت گم شده»  در ذهن دارند. نمی خواهم در این وضعیت که اسیری و همسرت را نیز به اسارت گرفته اند ،خاطرت را رنجور آنچه در طول تاریخ جمهوری اسلامی بر سر عدالت رفته است ،کنم. از این نمونه های زیبای انسانیت و افتخار باز هر چه در یاد داری بگو! وقتی همه را یکی یکی گفتی ! آیا توان شنیدن نمونه های  دیگری که نه انسانیست و نه مایه افتخار است را داری؟

همانطور که گفتم ،قصد من رنجاندن اسیری در بند نیست ،بلکه  تنها یک یادآوری است که مرتب از جانب عزیزی مثل تو فراموش می شود.

مصطفی عزیز، آقای خامنه ای هرگز پاسخی برای تو نخواهد داشت، زیرا بخوبی می داند که نظامی که جمهوری اسلامی نام داشت مدتهاست که مرده است.  او می داند که نظام مرده است زیرا تیر خلاص را خودش در نماز جمعه خون بر مغز نظام نشاند. آری آن زمان در زندان بودی که  به نام نظام و اسلام کشتند و زدند و تجاوز کردند  و این بار بر خلاف قبل با  کفار و منافقین طرف نبود ،با خودی بود.

نظامی که می خواستی با آرزوهای خوب اصلاحش کنی مرده است و رهبر به همین دلیل نمی تواند اگر هم بخواهد به کسی اجازه اصلاحش را بدهد. دست به این جسد که بزنی، همه جایت بوی گند می گیرد . دست که به اصلاح این مرده بزنی از هم فرو می ریزد و بندش بر بند قرار نمی گیرد. مصطفی جان نظام مرده است و آقا روی کول مرده نشسته است ، فراموش کن آن لحظه های افتخار را که جز پلیدی بر جای نمانده است. افسوس که در زندانی و من اینجا زبانم قاصر است. افسوس که بانوی محترمت در زندان است و کودکانت از تحصیل محروم هستند ولی تاجزاده هم که باشی باید یادت می بود که در این نظامی که هنوز تلاش در اصلاحش داری ،هزاران کودک قبل از کودکان تو به جرم پدر مجازات شدند .

مصطفی جان من اگر جای تو بودم برای خامنه ای نامه نمی نوشتم ،بلکه برای آن همسرانی می نوشتم که در نظامی که تو مصلحش هستی ، به جرم ناکرده مجازات شدند.  لطف آقای بهشتی به خانواده بنی صدر قانونمند این نظام نبود ،بلکه آنچه در این نظام قانونمند بود، همانا انتقام کشی و گروگیری و تجاوز و کشتار بود. حال اگر همچنان می خواهی به یک لحظه غفلت بهشتی به این قانونمندی هچنان افتخار کنی، بکن !ولی بدان  که نظام با آنچه  در عمر خود کرده است سنجیده خواهد شد

مصطفی عزیز به امید آزادی تو و همه عزیزانی که در بند هستند، ترجیح می دهم این بحث را پس از آزادی تو دنبال گیرم

سیامک فرید

Advertisements

7 comments

 1. کورش · اکتبر 18, 2011

  آقای تاجزاده عزیزمن کمال احترام را برای شما قائلم چرا که مردانه اعتراف کردید واز مردم بابت سکوت در دهه اول انقلاب عذرخواستید. ولی این نکته را فراموش نکنید که آنزمان که شما و بهشتی ودوستان دیگرتان در حال سکوت به نشانه رضایت برای اعطای این قدرت به ولی فقیه بودید امثال بازرگان و طالقانی و گلزاده غفوری و بنی صدر و …. حرف زدند و تلاش برای اصلاح را همان موقع آغاز کردند و سالها شما به آنها مرگ بر ضد ولایت فقیه گفتید ……. متاسفم ولی خود کرده را تدبیر نیست ……..

 2. Lovelife1784 · اکتبر 18, 2011

  اقاى تاجرزاده عزيز درود بر تو و آن همسر عزيزت، در زمانى كه در زندان هستى زمان بسيار خوبى است كه كمى هم به ماهيت اين رژيم فكر كنى! ايا اين همان اسلام ناب محمدى نيست؟ براى اصلاح اين رژيم تنها كارى مانده آن است هر كس كه از امام خامنه اى و امام زاده ايشان شكايت كند را دست راستش با پاى راستش را در حضور مردم قطع كنند انگاه پيغمبر اسلام خوشحال ميشود.

  با خواست خداوند عشق در طى تاريخ ايران فقط سه نفر بودند كه تلاششان باعث شد اين دين شيطانى را از مردم دور كنند اول مرحوم رضاشاه بود كه با زور سعى به اينكار كرد ولى زياد موفق نبود 

 3. رضا پهلوی · اکتبر 18, 2011

  گرچه زجر خانواده و خصوصا خانم محتشمی پور قابل ذکر نیست اما با نویسنده بلاگ همعقیده ام.نمی خواهم از زنانی بگویم که در همان اوایل انقلاب بدون محاکمه و حتی اخرین در خواست و بدون اینکه بدانند چرا و به چه علت اعدام شدند، حرفی بزنم (تیر ماه 1360 جالب که روز بعد در روزنامه از خانواده ها خواستند تا برای شناسایی فرزندشان بیایید… اف بر این نظام حتی نامشان را پیش از اعدام نپرسیده بودند) یا از کسانی بگویم که به جرم هواداری یک گروه فکری حتی بدون اینکه بداند گروه فکری آنان دقیقا چیست(سال 63) اعدام شدند یا از کسانی بگویم که محاکمه اشان تنها یک سوال بود ایا هنوز بر سر آرمان خود هستید؟ و پاسخ بلی به حکم ولی فقیه مجازات اعدام داشت. نمی خواهم بگویم از زنان رنجوری که به جرم سقط جنین پسر در رحم خود حکم اعدام گرفتند و بالای دار رفتند … نه اینها را نمی خواهم بگویم چون مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد بود … اما می خواهم بگویم همه ما فیلمی از زنی رنجور در یوتیوب دیدیم که به آقای عاملی (نامی که لابد متعلق به یکی از بازجویان مسئولتر از بقیه بود) التماس می کرد که اجازه ندهد تا او را به اتاق کناری ببرند. او را با ادبیات وحشیانه آزردند و بردند و نالان بازگشت و باز هم توهین و تحقیر و مضاعف …. بله همسر سعید امامی را می گویم … نمی دانم سعید امامی کیست چه کار کرده و شریک جرمش همسرش بوده یا نه … اما می دانم آن موقع آقای تاجزاده در ایران یک مسئول مهم دولتی بودند. کسی که شاید می توانست از امروز خانم محتشمی پور دفاع کند. اقای تاجزاده عزیز … خیلی دیر کردی … ببخشید

 4. منصور · اکتبر 18, 2011

  خيلي خوشحالم كه اين لينك را باز كردم تا بتوان در آن مطلبم را بنويسم زيرا از صبح كه نامه تاجزاده و مطلبي از موسوي خوئيني ها را در ايران امروز خواندم در خودم مي پيچيدم كه چرا جايي براي كامنت گذاشتن ندارد حتي سايت نوروز را كه اصل مامه در آنجاست هم چنينن جايي نداشت كه چيزي بنويسم.
  نميخواهم توهيني به كسي بكنم ولي همانطور كه آقاي كورش هم بدرستي اشاره كردند مگر همين خودِ خودِ تاجزاده و امثال ايشان از قبيل بهزاد نبوي محمدرضا خاتمي و اون يكي و اين يكي نبودند كه همين ديدگاه را داشتند و پيروي مي كردند و همل مي نمودند.حرف زياد است اما امكان گفتن هنوز نيست .يا آقاي بسيار آزاديخواه شده اي مثل خوئيني ها ، خوب به ياد دارم در زمان انتخابات اولين رئيس جمهور بود و يا انتخابات اولين دور مجلس كه ايشان خودشان گفتند و من با گوش خودم از راديو آن زمان شنيدم كه : مگر مي شود ما تلويزيون را كه دقيقه اي هشتاد هزرا تومان خردج دارد را در اختيار مخالفان بگذاريم تا مثل خودي ها بتوانند حرفشان را بزنند(كلمه خودي در اينجا از من است)ولي منظورشان همين بود.به همين دليل اميدوارم كه منظور من فهميده بشود كه مي خواهم بگويم درود بر آيت الله خامنه اي و آقاي احمدي نژاد كه دارند همين بلا را بر سر اينها مي آورند.
  توهيني نكردم پس خواهش مي كنم پيامم را كنسل نكنيد و بگذاريد تا شايد به گوش اين آقايان دمكرات شده برسد.

 5. kamyar · اکتبر 18, 2011

  بیاییم بجای پرسه بیهوده در گذشته متحد و یکصدا برای ایران آزاد و سکولار تلاش کنیم. آنهم نه تلاش از جنس مجازی ! و اینترنتی . در بزنگاه های تاریخی باید شجاعانه عمل کرد و البته هزینه آن را هم باید داد. از هر سخن تفرقه انگیز باید دوری کرد چه تمجید بی اساس از دورانی که زخم آن هنوز بر جسم و جان بسیاری از دلسوزان واقعی وطن باقیست و چه محاکمه آنان که در صف اول مبارزه با ظلم ایستاده اند.

 6. کورش · اکتبر 19, 2011

  دوستان عزیز
  مطالبی که بنده در بالاعرض کردم به دلیل اینست که تا زمانی که افرادی مانند آقای تاجزاده و اکبر گنجی که حقیقتا مبارزه میکنند قبول نکنند و اعتراف نکنند که بنی صدر و طالقانی و بازرگان و بقیه بزرگانی که مردانه اول انقلاب مقابل نظریه ولایت فقیه ایستادگی کردند درست میگفتند مخالفین این رژیم نمیتوانند به اتحاد برسند. ما باید قبول کنیم که مردم ما سی و سه سال پیش به اشتباه سکوت کردند ولی عده ای هشیار بودند.
  فکر میکنید چرا بعد از سی و سه سال که همه کشورهای جهان به دنبال دموکراسی هستند وحکومت سکولار هنوز عده ای در ایران به دنبال پادشاهی آقای رضا پهلوی هستند؟ البته قصد توهین به آقای رضا پهلوی را ندارم و ایشان به عنوان یک ایرانی حق دارند که نظرات خود را بدهند و برای هر سمتی در ایران آزاد کاندیدا شوند درست به مانند هر ایرانی دیگری.
  قضیه این است که ما باید بدانیم و به جوانان امروز بگوییم انقلاب ایران بزرگانی داشت که چون امثال من و شما و آقای تاجزاده و اکبر گنجی و… از آنها حمایت نکردیم به بلای خمینی و رفسنجانی و خامنه ای و یک مشت بی سواد متعصب دیگر گرفتار شدیم. البته نمیخواهم بگویم که بازرگان و بنی صدر بی عیب بودند ولی لااقل وطن پرست بودند و طبق نظر صریح مرحوم بازرگان «اسلام را برای ایران میخواستند نه ایران را برای اسلام».
  امثال آقای تاجزاده باید با صدای بلند اعلام کنند که اگر مردم با حرف حق بازرگان و بنی صدر و امثال این فرهیختگان همصدا میشدند و به امثال بهشتی و رفسنجانی و خمینی (اصولا خامنه ای در آنزمان رقمی نبود) نه میگفتند الان پدران ما حسرت دوران پهلوی با آنهمه جنایت را نمیخوردند و جوانان ما مانند صد سال پیش به دنبال آقای پهلوی نبودند و میدانستند که در این مملکت هنوز قحط الرجال نیست.

 7. kamyar · اکتبر 23, 2011

  در هر حال امیدوارم تعداد مبارزان واقعی (و نه اینترنتی) هر روز بیشتر شود. من به همه دوستان این چنینی همیشه توصیه میکنم که بجای اینکه وقت و اعصاب خود را بیهوده خراب کنند از زندگی شخصی خود لذت ببرند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s