کاش بجای راکتهای حلبی، گنبد آهنین برای غزه ساخته بودید

کسانی که امروز حتی جرات دادن مجوز برای اعتراض به کشتار مردم غزه را در تهران ندارند، زمانی از شعار «نه لبنان نه غزه  جانم فدای ایران »چنان بر آشفته بودند که  برخی از دستگیر شدگان را به جرم دادن شعارهای ساختار شکن به مجازاتهای شدید محکوم کردند. همان زمان که با تقسیم دلارهای نفتی به تقسیم سازمان آزادیبخش فلسطین و بیرون کشیدن جنبش رادیکال حماس از دل آن همت گماشته بودند، خواسته یا ناخواسته به  جنگ طلب ترین و وحشی ترین جناحهای اسرائیل امکان بر آمد و مانور میدادند. این سیاست در هشت سال دولت ضدملی احمدی نژاد همچنان ادامه یافت تا با کمک دلارهای بی حساب ایرانی  و شعار نابودی اسرائیل از طرف عالی ترین مقامات حکومتی ایران ،دست راستیهای اسرائیل همچنان قدرت بگیرند و در قدرت بمانند. دست راستیهائی که توانستند با شعار وسوسه انگیز تامین امنیت مردم اسرائیل پروسه صلح را به مسخره بگیرند و همزمان با انجام گفتگوهای صلح ،شهرکها را در سرزمینهای اشغالی گسترش دهند.

در آن زمان شعار «نه لبنان نه غزه جانم فدای ایران» کاسه های داغتر از آش ایرانی را چنان برآشفته کرد که آن را شعاری ساختار شکنانه یافتند، در حالی که این شعار به یک واقعیت ملموس برای مردم ایران اشاره داشت و آن هم  خواسته در نظر گرفتن منافع ملی در روابط خارجی بود و نه هیچ چیز دیگر. از این شعار به هیچ وجه نمی توان نتیجه گرفت که مردم ایران و یا حتی همان معدود شعار دهندگان خواستار جنگ و نا امنی در منطقه هستند. این روزها می بینیم همانها که آن شعار را می دادند بیشترین معترض کشتار زنان و کودکان و غیر نظامیان در غزه هستند، در حالی که حکومت ایران یا سکوت می کند و یا اگر چیزی از دهان رهبرش خارج شود هیچ جز همان نفرت پراکنی و دشمن سازی نخواهد بود.

چه کسی می تواند منکر تاثیر دلارهای نفتی ایران در رادیکالیزه کردن بحرانهای منطقه باشد ؟ ریختن نفت در منطقه ای که آتشی روشن است به گسترش آتش می انجامد و تر و خشک را خواهد سوزاند. آیا ما می توانستیم بجای نفت آب باشیم بروی آتش و بجای فریاد نابود باد و محو گردد صدای رسای صلح و دوستی بودیم؟

در پاریس و در لندن و در نقاط دیگر جهان مردمی که به کشتار غیرنظامیان در غزه معترض بودند به خیابان آمدند و اعتراض خود را فریاد کردند. اما عجبا که در ایران مجوز چنین اعتراضی به نهادهای غیردولتی داده نمی شود. اعتراض حتمن باید از کانال همانهایی صورت گیرد که خود به نوعی در این کشتار سهیم هستند.

آری به جرات میتوان گفت که سهیم هستند. کسانی که سخن از نابودی اسرائیل و وعده محو آن از روی نقشه را می دادند ، کسانی که پروژه اتمی در ایران را رهبری کردند ، کسانی که از نیروهای رادیکال در لبنان و فلسطین حمایت می کردند ،چقدر در جا افتادن شعار «تامین امنیت به هر قیمتی برای اسرائیل» در میان افکار عمومی این کشور سهیم هستند؟ کجا هستند اسرائیلی هائی که مخالف جنگ و خشونت اند؟ چه کسانی صدای آنها را با نام تامین امنیت ملی بریده اند؟ چرا هواخواهان صلح در اسرائیل ایزوله و تنها مانده اند؟ و چرا قصابان حاکم مقاومتی از درون احساس نمی کنند؟

این روزها حرکتی در فیس بوک برای اعتراض به کشتار مردم در غزه صورت می گیرد. این حرکت را که بانو نسرین ستوده وکیل مبارز و اصغر فرهادی کارگردان برنده جایزه اسکار آغاز گر آن بودند ، با سرعت در دنیای مجازی گسترش میابد. مشخصه این حرکت دفاع مستقل از مردم غزه و محکوم کردن کشتار است. این حرکت که با شعار «کشتن همنوعان خود را متوقف کنید» stop killing your fellow beings   قابلیت آن را دارد که به اعتراضی گسترده در میان اقشار مختلف مردم تبدیل شود . از خصوصیت دیگر این حرکت محکوم کردن کشتار به صورت عام است .

ا

آدرس کمپین

https://www.facebook.com/Stopkillingyourfellowbeings

 

 

Advertisements

One comment

  1. حميد · ژوئیه 22, 2014

    چرا نميگذارند حقايق درايران رونمايي شود اسراييل هزارسال قبل از فلسطينيها وجود داشته بني اسراييل يا فرزندان ابراهيم از اول درهمينجا بودند مگر سريال مريم يا يوسف را نديديد؟ اون موقع فلسطين كجابود؟تمام پيامبران قرآني از ابراهيم تا عيسي همه از بني اسراييل بودند وهمه متولد اسراييل كشوراسراييل بدست داوود پدر سليمان رسما تاسيس شد باهمين پرچم ودرهمين محدوده .فلسطين هيجوقت وجودنداشته در هيچ زماني اعراب مسلمان درزمان بني اميه بضرب شمشير اين فتوحات را بدست آوردند وبه اينجا مهاجرت كردند.مسجدالقصي در زمان بني اميه ساخته شد واين مسجدالاقصي اوني كه درقرآن امده نيست اوني كه درقرآن امده بيت المقدس يا خانه مقدس يا معبدسليمان يهوديان بوده وبراي همين يهوديان مدينه پيامبر راتمسخر ميكردند كه چرا به قبله ما نماز ميخواني وبراي همين آيه تغيير قبله نازل شد قبله نخست مسلمين معبد سليمان يهودبوده .اگر اجازه گفتن حقايق داده شود اينقدر مردم كوركورانه از فلسطين دفاع نميكردندضمنا ضد شيعه ترين اعراب اخوان مصر وهمين فلسطينيها هستند بگونه اي كه كمكهاي اهدايي مردم ايران را نپذيرفتندو درايران زخميهاشون اجازه تزريق خون شيعه را بخود نميدادند براي چه جماعتي سنگ به سينه ميزنيد؟ بالاترين آمار جنايت در واحد سطح روي كره زمين اول شهر شيكاگو است بعد نوار غزه. دون صفتاني كه تجهيزات نظامي خود را در منازل بيمارستان ومدرسه مخفي ميكنند دلسوزي دارند؟ بخاطراندكي دلار آمار اختفاي اسلحه همشهريانشان را به اسراييل ميفروشند تا اسراييل آنجارا بزند وگرنه اسراييل ازكجا ميداند تو انبار بيمارستان اسلحه مخفي كرده اند؟ برعكس اينان مردم اسراييل هستند كه هواي هم كيشان وهموطنان خود را همه جوره دارند. بالا ي 90 درصدشان ليسانس هستند وبالاترين پيشرفتهاي علمي مال اوناست بيشترين دانشمنداني كه نوبل برده اند يهودي بوده اند. مردم اسراييل بحق نواده ها ي همون پيامبران قرآني هستند وبا توجه به اينكه با غير يهود وصلت نميكنند سيد واقعي اوناهستند .بايد قبول كنيم اونا ذيحق هستند و بنشينيم سرميز مذاكره وحق وحقوق مسيحي ويهودي و مسلمون را با صلح بدست آوريم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s